Niezależnie od sposobu spędzania Sylwestra, każda z nas pamięta, że jest to noc wyjątkowa i chce założyć coś szczególnego na tę okazję. My zamiast wyszukanych kreacji proponujemy powrót do tradycji – przebierz się!
Być może wybierasz się na wielki bal, gdzie będzie mnóstwo par i obowiązują stroje eleganckie. A może spędzisz tę noc na prywatce w gronie najbliższych znajomych. Atrakcyjny jest też pomysł nocy sylwestrowej tylko we dwoje, w romantycznym blasku świec.
Niezależnie od miejsca i sposobu spędzania Sylwestra potrzebna ci będzie odpowiednia kreacja. Niektóre panie już od dawna szukają właściwego stroju. Do wyboru są przecież suknie, bardziej lub mniej eleganckie, spódnice, bluzki, topy, spodnie, tuniki, słowem – trudno wybrać.
A może warto wrócić do tradycji przebierania się i w mniejszym lub większym gronie zorganizować bal kostiumowy? Daje to szeroki wachlarz możliwości – impreza tematyczna, na przykład w stylu lat dwudziestych lub ogólna – każdy przebiera się według własnego pomysłu. Stroje mogą być wykonane własnoręcznie, wypożyczone lub kupione. Dzięki przebraniu Sylwester stanie się ciekawszy, bardziej tajemniczy, niebanalny. Atrakcją wieczoru może być wybór najlepszego kostiumu.
Jeśli do kostiumu dobierzemy też perukę, unikniemy wizyty u fryzjera, nie zniszczymy włosów i na pewno będziemy oryginalne. Są one oczywiście dostępne także dla panów, przecież przebierając się z partnerem możemy stworzyć parę, na przykład gangstera i jego dziewczynę, króla i damę dworu, hippisów. Ceny peruk: od 20 do 100 zł.
Pomysłów na kostium jest mnóstwo. Podajemy tylko kilka z nich: Mikołaj i jego pomocnik – seksowny Aniołek, lekarz i pielęgniarka, gejsza i samuraj, pary gangsterskie, pirackie, czy diabelskie, albo Winikgowie, kowboj i Indianka czy przebrania w stylu barokowym lub lat 20-tych.
Stroje możemy wykonać własnoręcznie lub skorzystać z bogatej oferty wypożyczalni, które znajdują się w każdym większym mieście. Kostiumy są też dostępne w sklepach internetowych.
Jeśli całkowite przebranie z jakiś względów nie wchodzi w grę, można ograniczyć się do śmiałego makijażu i maski karnawałowej.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »