Makijaż trwały to zabieg, który zdobywa coraz to nowe rzesze zwolenniczek. Dzięki niemu oszczędzamy czas podczas porannej toalety, nie martwimy się o wygląd na plaży i podczas całonocnej imprezy, a jednocześnie możemy poprawić nieco urodę i wydobyć naturalne piękno.
Stosując makijaż trwały możemy skorygować kształt ust, wyrównać asymetrię brwi czy też podkreślić kontur oczu. Zabieg powinien być przeprowadzony tylko w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przez doświadczoną, licencjonowaną linergistkę.
Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, który wprowadza barwnik na jednakową głębokość do trzeciej warstwy naskórka. Efekt utrzymuje się od 3 do 5 lat, by potem równomiernie zanikać.
- Po zakończeniu zabiegu bardzo ważne jest natłuszczanie odpowiednimi preparatami, gdyż naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. W ciągu 5 dni kolor makijażu blednie o ok. 50%, dlatego nie należy się przejmować, że barwa bezpośrednio po wykonaniu makijażu jest dosyć intensywna. Skórę należy myć delikatnym mleczkiem kosmetycznym, a przez dwa tygodnie powinniśmy zrezygnować z sauny i solarium - wyjaśnia Jagoda Macherzyńska, linergistka z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.
Aby wzmocnić i utrwalić rezultaty, po 14 dniach, koniecznie trzeba przeprowadzić uzupełnienie barwnika - cena za pierwszy makijaż obejmuje również korektę.
Makijaż trwały szczególnie polecany jest: - cierpiącym z powodu asymetrii twarzy - paniom, które rano i wieczorem wyglądają mało wyraziście - zapracowanym - makijaż trwały znacznie skraca czas wykonania porannego makijażu - uprawiającym sporty - osobom starszym, mającym problemy ze wzrokiem - przechodzącym leczenie szpitalne (pozbawionym brwi i rzęs np. po chemioterapii)